UWAGA : większość okrętów wymieniona także w spisie floty Brytyjskiej Wspólnoty Narodów (Wielka Brytania) ⇒ Royal Navy.
typ Australia, krążownik ciężki
Australia,
Canberra
typ brytyjski London, krążownik ciężki
Shropshire
typ brytyjski Birmingham, krążownik lekki
Adelaide
typ Perth, krążownik lekki
Hobart,
Perth,
Sydney
typ nowy, krążownik lekki
okręty nieukończone i anulowane :
1 okręt
typ brytyjski V Admiralicji, niszczyciel
Vampire,
Vendetta
typ brytyjski W Admiralicji, niszczyciel
Voyager,
Waterhen
typ brytyjski S Admiralicji, niszczyciel
Stalwart,
Success,
Swordsman,
Tasmania,
Tattoo
typ brytyjski Scott, niszczyciel
Stuart
typ Arunta (typ brytyjski Tribal), niszczyciel
Arunta,
Bataan,
Warramunga
okręty nieukończone i anulowane :
4 okręty
typ brytyjski N, niszczyciel
Napier,
Nepal,
Nestor,
Nizam,
Norman
typ brytyjski Q, niszczyciel
Quadrant,
Quality,
Queenborough,
Quiberon,
Quickmatch
typ Tobruk (typ brytyjski Battle), niszczyciel
okręty ukończone po 02.09.1945 :
Anzac,
Tobruk
typ Voyager (typ brytyjski D), niszczyciel
okręty ukończone po 02.09.1945:
Vampire,
Vendetta,
Voyager
okręty nieukończone i anulowane:
Waterhen
typ brytyjski Scott, niszczyciel eskortowy
Stuart (klasyfikowany jako niszczyciel eskortowy od 1942 do 1944 roku) ⇒ patrz niszczyciel typu brytyjskiego Scott
typ Yarra (typ brytyjski Grimsby), eskortowiec
Batch 1 :
Swan,
Yarra
Batch 2 :
Parramatta,
Warrego
typ Burdekin (typ brytyjski River), fregata
Barcoo,
Barwon,
Burdekin,
Diamantina,
Gascoyne,
Hawkesbury,
Lachlan,
Macquarie
okręty nieukończone i anulowane:
Balmain,
Bogam,
Campaspe,
Murrumbidgee,
Naomi,
Nepeam,
Warburton,
Williamstoun,
Wimmera,
Wollondilly
typ Condamine (typ brytyjski Bay), fregata
okręty ukończone po 02.09.1945 :
Condamine,
Culgoa,
Murchison,
Shoalhaven
typ brytyjski Fairmidale B, ścigacz okrętów podwodnych
ML 424,
ML 425,
ML 426,
ML 427,
ML 428,
ML 429,
ML 430,
ML 431,
ML 801,
ML 802,
ML 803,
ML 804,
ML 805,
ML 806,
ML 807,
ML 808,
ML 809,
ML 810,
ML 811,
ML 812,
ML 813,
ML 814,
ML 815,
ML 816,
ML 817,
ML 818,
ML 819,
ML 820,
ML 821,
ML 822,
ML 823,
ML 824,
ML 825,
ML 826,
ML 827
okręty nieukończone i anulowane :
ML 828
typ brytyjski 72ft HDML, ścigacz okrętów podwodnych
ML 1074,
ML 1125,
ML 1129,
ML 1161,
ML 1321,
ML 1322,
ML 1323,
ML 1324,
ML 1325,
ML 1326,
ML 1327,
ML 1328,
ML 1329,
ML 1338,
ML 1339,
ML 1340,
ML 1341,
ML 1342,
ML 1343,
ML 1344,
ML 1345,
ML 1346,
ML 1347,
ML 1352,
ML 1353,
ML 1354,
ML 1355,
ML 1356,
ML 1357,
ML 1358,
ML 1359
typ brytyjski Saint, pomocniczy ścigacz okrętów podwodnych
Heros,
St. Giles
typy różne, pomocniczy ścigacz okrętów podwodnych
Bingera,
Bonthorpe,
Burrabra,
Kybra,
Wyrallah,
Yandra
typy różne, patrolowiec pomocniczy
Artur Rose,
Coongoola,
Laura Bada,
Lucky Star,
Lysander,
Moorilyan,
Paluma,
Sea Mist,
Stradbroke,
Vigilant
typ Bathurst, trałowiec
Ararat,
Armidale,
Bathurst,
Benalla,
Bowen,
Bunburry,
Bundaberg,
Castlemaine,
Colac,
Cootamundra,
Cowra,
Deloraine,
Dubbo,
Ecchuca,
Freemantle,
Gawler,
Geelong,
Geraldton,
Gladstone,
Glenelg,
Gympie,
Horsham,
Inverel,
Ipswith,
Junee,
Kalgoorlie,
Kapunda,
Katoomba,
Kiama,
Latrobe,
Launceston,
Lismore,
Lithgow,
Maryborough,
Mildura,
Parkes,
Pirie,
Rockhampton,
Sheparton,
Stawell,
Strahan,
Tamworth,
Toowoomba,
Townswille,
Wagga,
Wallaroo,
Warrambool,
Whyalla,
Woolongong
typ holenderski Jan van Amstel, trałowiec
Abraham Crijnssen
typ brytyjski Hunt II (Aberdare), trałowiec pomocniczy
Doomba
typ brytyjski Mersey, trałowiec pomocniczy
Korowa
typ brytyjski Strath, trałowiec pomocniczy
Samuel Benbow
typ kanadyjski Castle, trałowiec pomocniczy
Durraween,
Goolgwai
typ MFV 61,5 Feet, trałowiec pomocniczy ⇒ patrz tendry typu MFV 61,5 feet.
typy różne, trałowiec pomocniczy
Alfie Cam,
Allenwood,
Bamboo,
Bermagui,
Beryl II,
Bichgrove Park,
Circe,
Commbar,
Coolebar,
Goonambee,
Goorangai,
Gunbar,
Kianga,
Marrawah,
Mary Cam,
Medusa,
Nambucca,
Narani,
Olive Cam,
Orara,
Paterson,
Patricia Cam,
Tambar,
Terka,
Tolga,
Tong Kol,
Toorie,
Uki,
Warrawee
typy różne, krążownik pomocniczy
Kanimbla,
Manoora,
Westralia
Tustira Dariusz - opracowanie własne