typ Conte di Cavour, pancernik (okręt liniowy)
Conte di Cavour,
Giulio Cesare
okręty wycofane i utracone przed 1939 :
Leonardo da Vinci
typ Caio Duilio, pancernik (okręt liniowy)
Andrea Doria,
Caio Duilio
typ Vittorio Veneto, pancernik (okręt liniowy)
Littorio (Italia),
Roma,
Vittorio Veneto
okręty nieukończone i anulowane :
Impero
Navi Portaerei
typ Aquila, lotniskowiec
okręty nieukończone i anulowane :
Aquila
typ Sparviero, lotniskowiec
okręty nieukończone i anulowane :
Sparviero
Incrociatori pesanti, Incrociatori maggiori
typ Trento, krążownik ciężki
Trento,
Trieste
typ Zara, krążownik ciężki
Fiume,
Gorizzia,
Pola,
Zara
typ Bolzano, krążownik ciężki
Bolzano
Incrociatori leggeri
typ Taranto, krążownik lekki
Taranto
typ Bari, krążownik lekki
Bari
typ Condottieri [Giussano], krążownik lekki
Alberico Da Barbiano,
Alberto Di Giussano,
Bartolomeo Colleoni,
Giovanni Delle Bande Nere
typ Condottieri [Cadorna], krążownik lekki
Armano Diaz,
Luigi Cadorna
typ Condottieri [Montecuccoli], krążownik lekki
Muzio Attendolo Sforza,
Raimondo Montecuccoli
typ Condottieri [Duca D'Aosta], krążownik lekki
Emanuele Filiberto Duca D'Aosta,
Eugenio Di Savoia
typ Condottieri [Duca Degli Abruzzi], krążownik lekki
Giuseppe Garibaldi,
Luigi Di Savoia Duca Degli Abruzzi
typ Condottieri [Ciano], krążownik lekki
okręty nieukończone i anulowane :
Constanzo Ciano,
Venezia
typ Capitani Romani, krążownik lekki
Attilio Regolo,
Scipione Africano,
Pompeo Magno,
Ulpio Traiano
okręty ukończone po 02.09.1045:
Giulio Germanico
okręty nieukończone i anulowane:
Caio Mario,
Claudio Druso,
Claudio Tiberio,
Cornelio Silla,
Ottaviano Augusto,
Paolo Emilio,
Vipsanio Agrippa
typ Etna, krążownik lekki
Etna,
Vesuvio
typ La Galissonniere, krążownik lekki
FR 11,
FR 12
typ San Giorgio, krążownik szkolny
San Giorgio
typ Carlo Mirabello, niszczyciel
Augusto Riboty,
Carlo Mirabello
okręty wycofane i utracone przed 1939 :
Carlo Alberto Racchia
typ Leone, niszczyciel
Leone,
Pantera,
Tigre
okręty nieukończone i anulowane :
Leopardo,
Lince
typ Quintino Sella, niszczyciel
Bettino Ricasoli,
Francesco Crispi,
Giovanni Nicotera,
Quintino Sella
typ Nazairo Sauro, niszczyciel
Cesare Battisti,
Daniele Manin,
Francesco Nullo,
Nazairo Sauro
typ Turbine, niszczyciel
Aquilone,
Borea,
Espero,
Euro,
Nembo,
Ostro,
Turbine,
Zeffiro
typ Navigatori, niszczyciel
Alvise Da Mosto,
Antnio Da Noli,
Antonio Pigafetta,
Antoniotto Usodimare,
Emanuele Pessagno,
Giovanni Da Verazzano,
Lanzerotto Malocello,
Leone Pancaldo,
Luca Tarigo,
Nicolò Zeno,
Nicoloso Da Recco,
Ugolino Vivaldi
typ Freccia, niszczyciel
Dardo,
Freccia,
Saetta,
Strale
typ Folgore, niszczyciel
Baleno,
Folgore,
Fulmine,
Lampo
typ Maestrale, niszczyciel
Grecale,
Libeccio,
Maestrale,
Scirocco
Alfredo Oriani, niszczyciel
Alfredo Oriani,
Giosue Carducci,
Vincenzo Gioberti,
Vittorio Alfieri
typ Soldati I, niszczyciel
Alpino,
Artigliere,
Ascari,
Aviere,
Bersagliere,
Camicia Nera,
Carabiniere,
Corazziere,
Fuciliere,
Geniere,
Granatiere,
Lanciere
typ Soldati II, niszczyciel
Bombardiere,
Corsaro,
Legionario,
Mitragliere,
Velite
okręty nieukończone i anulowane :
Carrista,
Corsaro
typ Commandanti Medaglia d'Oro, niszczyciel
okręty nieukończone i anulowane :
Commandante Baroni,
Commandante Borsini,
Commandante Botti,
Commandante Casana,
Commandante De Cristofaro,
Commandante Del'Anno,
Commandante Margottini,
Commandante Ruta,
Commandante Toscano,
Commandante Corsi,
Commandante Esposito,
Commandante Fiorelli,
Commandante Fontana,
Commandante Giannattasio,
Commandante Giobbe,
Commandante Giorgis,
Commandante Milano,
Commandante Moccagatta,
Commandante Novaro,
Commandante Rodocanacchi,
4 okręty (bez nazw)
typ I stary, niszczyciel
Insidioso
typ Audace, niszczyciel
Audace
typ Rosolino Paulo, niszczyciel
Antonio Mosto,
Fratelli Cairoli,
Giusppe Cesare Abba,
Giuseppe Dezza,
Giuseppe Missori,
Rosolino Pilo,
Simone Schiaffino
typ Giuseppe Sirtori, niszczyciel
Francesco Stocco,
Giovanni Acerbi,
Giovanni Sirtori,
Vincenzo Orsini
typ Giuseppe La Masa, niszczyciel
Angelo Bassini,
Enrico Cosenz,
Giacinto Carini,
Giacomo Medici,
Giuseppe La Farina,
Giuseppe La Masa,
Nicola Fabrizi
typ Generali, niszczyciel
Generale Achille Papa,
Generale Antonio Cascino,
Generle Antonio Cantore,
Generale Antonio Chinotto,
Generale Carlo Montanari,
Generale Marcello Prestinari
typ Palestro, niszczyciel
Confienza,
Palestro,
San Martino,
Solferino
typ Curtatone, niszczyciel
Calatafimi,
Castelfidardo,
Curtatone,
Monzambano
typ Albatros, niszczyciel
Albatros
typ Spica, niszczyciel
1 seria:
Astore,
Spica
2 seria:
Aldebaran,
Altair,
Andromeda,
Antares,
Perseo,
Sagittario,
Sirio,
Vega
3 seria:
Canopo,
Cassiopea,
Castore,
Centauro,
Cigno,
Climente
4 seria:
Airone,
Alcione,
Aretusa,
Ariel,
Calipso,
Calliope,
Circe,
Clio,
Libra,
Lince,
Lira,
Lupo,
Pallade,
Partenope,
Pleiadi,
Polluce
typ Ariete, niszczyciel
Ariete
okręty nieukończone i anulowane:
Alabardo,
Arturo,
Aurigo,
Balestra,
Daga,
Dragone,
Eridano,
Fionda,
Gladio,
Lancia,
Pugnale,
Rigel,
Spada,
Spica,
Stella Polare
typ Orso (Pegaso), niszczyciel eskortowy
Orione,
Orsa,
Pegaso,
Procione
typ Ciclone, niszczyciel eskortowy
Aliseo,
Animoso,
Ardente,
Ardimentoso,
Ardito,
Ciclone,
Fortunale,
Ghibli,
Groppo,
Impavido,
Impetuoso,
Indomito,
Tifone,
Uragano
okręty nieukończone i anulowane:
Intrepido
typ X, okręt podwodny
X 2,
X 3
typ H, okręt podwodny
H 1,
H 2,
H 4,
H 6,
H 8
typ Balilla, okręt podwodny
Antonio Aciesa,
Balilla,
Domenico Millelire,
Enrico Totti
typ Ettore Fieramosca, okręt podwodny
Ettore Fieramosca
typ Goffredo Mameli, okręt podwodny
Giovanni Da Procida,
Goffredo Mameli,
Pier Capponi,
Titto Spieri
typ Vettor Pisani, okręt podwodny
Des Ganeys,
Giovanni Bausan,
Marc-Antonio Colonna,
Vettor Pisani
typ Luigi Settembrini, okręt podwodny
Luigi Settembrini,
Ruggiero Settimo,
…
Santorre Santarosa,
Ciro Menotti,
Fratelli Bandiera,
Luciano Manara
…
Tricheco,
Narvalo,
Delfino,
Squalo
typ Filippo Corridoni, okręt podwodny
Filippo Corridoni,
Marcantonio Bragadino
typ Argonauta, okręt podwodny
Argonauta,
Fisalia,
Jalea,
Jantina,
Medusa,
Salpa,
Serpente
typ Sirena, okręt podwodny
Ametista,
Anfitrite,
Diamente,
Galatea,
Naiade,
Nereide,
Ondina,
Rubino,
Sirena,
Smeraldo,
Topazio,
Zaffiro
typ Perla, okręt podwodny
Ambra,
Berillo,
Corallo,
Diaspro,
Gemma,
Iride,
Malachite,
Onice,
Perla,
Turchese
typ Adua, okręt podwodny
Adua,
Alagi,
Aradam,
Ascianghi,
Axum,
Beilul,
Dagabur,
Dessié,
Durbo,
Gondar,
Lafolé,
Macalle,
Neghelli,
Sciré,
Tembien,
Uarsciek,
Uebi Scebeli
typ Argo, okręt podwodny
Argo,
Velella
typ Pietro Calvi, okręt podwodny
Pietro Calvi,
Enrico Tazzoli,
Giuseppe Finzi
typ Pietro Micca, okręt podwodny
Pietro Micca
typ Foca, okręt podwodny
Atropo,
Foca,
Zoea
typ Archimede, okręt podwodny
Archimede,
Evangelista Toricelli,
Galileo Ferraris,
Galileo Galilei
typ Galuco : okręt podwodny
Glauco,
Otaria
typ Marcello, okręt podwodny
Barbarigo,
Dandolo,
Emo,
Marcello,
Mocenigo,
Morosini,
Nani,
Provana,
Veniero,
Comandante Cappellini,
Comandante Faa Di Bruno
typ Leonardo da Vinci, okręt podwodny
Console Generale Liuzzi,
Capitano Raffaele Tarantini,
Michele Bianchi,
Maggiore Francesco Baracca,
Alessandro Malaspina,
Guglielmo Marconi,
Leonardo da Vinci,
Alpino Attilio Bagnolini,
Reginaldo Giuliani,
Luigi Torelli
typ Brin, okręt podwodny
Archimede,
Brin,
Guglielmotti,
Luigi Galvani,
Toricelli
typ Ammiragli, okręt podwodny
Ammiraglio Cagni,
Ammiraglio Caracciolo,
Ammiraglio Millo,
Ammiraglio Saint Bon
typ Platino, okręt podwodny
Acciaio,
Alabastro,
Argento,
Asteria,
Avorio,
Bronzo,
Cobalto,
Gaida,
Granito,
Nichelio,
Platino,
Porfido,
Volframo
typ Flutto, okręt podwodny
Tritone,
Gorgo,
Fluto,
Sparide,
Murena,
Nautilo,
Marea,
Vortice
typ Remo, okręt podwodny
Remo,
Romolo
typ CB, mały okręt podwodny
26 okrętów
różne typy, okręt podwodny
Baiamonti,
Rismondo,
…,
FR 111,
FR 113,
FR 114,
FR 115,
…,
FR 117
typ Saphir, okręt podwodny
FR 112,
FR 116,
bez nazwy
niemiecki typ M, stawiacz min
Crotone,
Viesti
typ Fasana, stawiacz min
Durazzo,
Buccari,
Pelagosa,
Fasana
typ Ostia, stawiacz min
Ostia,
Lepanto,
Legnano,
Azio
…