encyklopedia broni
PAŃSTWA (1939-1945):
» Francja
» Japonia
» Niemcy
» Polska
» Stany Zjednoczone
» 1. broń strzelecka (Stany Zjednoczone)
» 2. artyleria (Stany Zjednoczone)
» 3. wozy bojowe (Stany Zjednoczone)
» 4. samoloty (Stany Zjednoczone)
» 5. okręty (Stany Zjednoczone)
» 6. inne uzbrojenie (Stany Zjednoczone)
» Wielka Brytania
» Włochy
» Związek Radziecki
» inne kraje

RODZAJE BRONI I UZBROJENIA:
» broń strzelecka
» artyleria
» wozy bojowe
» samoloty
» okręty
» Albania, okręty
» Argentyna, okręty
» Australia, okręty
» Austria, okręty
» Belgia, okręty
» Brazylia, okręty
» Bułgaria, okręty
» Chile, okręty
» Czechosłowacja, okręty
» Dania, okręty
» Finlandia, okręty
» Francja, okręty
» Grecja, okręty
» Hiszpania, okręty
» Holandia, okręty
» Japonia, okręty
» Jugosławia, okręty
» Kanada, okręty
» Niemcy, okręty
» Norwegia, okręty
» Polska, okręty
» Rumunia, okręty
» Stany Zjednoczone, okręty
» Syjam, okręty
» Szwajcaria, okręty
» Szwecja, okręty
» Turcja, okręty
» Węgry, okręty
» Wielka Brytania, okręty
» Włochy, okręty
» Związek Radziecki, okręty
» inne uzbrojenie

ARTYKUŁY I UZUPEŁNIENIA:
» teksty o II wojnie światowej
» muzea, skanseny, pomniki
» galeria zdjęć broni i uzbrojenia

MENU - NAWIGACJA:
» strona główna


Strony: I wojna światowa, kalendarz, katalog monet, portal prywatny, seriale telewizyjne, web 2.0.




Porada: Przy wyższych rozdzielczościach ekranu zastosuj skrót klawiszowy "Ctrl" + "+" (Ctrl i plus) aby powiększyć wyświetlaną stronę. "Ctrl" + "-" (Ctrl i minus) pomniejsza. Aby przywrócić domyślne parametry wyświetlania zastosuj skrót "Ctrl" + "0" (Ctrl i zero).

Stany Zjednoczone (USA)

United States Navy (USN)

okręty

II wojna światowa 1939-1945, Stany Zjednoczone (USA), spis floty

United States Navy (USN)

PANCERNIKI (OKRĘTY LINIOWE)

typ Arkansas, pancernik (okręt liniowy)
Arkansas BB 33, Wyoming BB 32, AG 17

typ New York, pancernik (okręt liniowy)
New York BB 34, Texas BB 35

typ Nevada, pancernik (okręt liniowy)
Nevada BB 36, Oklahoma BB 37

typ Pennsylvania, pancernik (okręt liniowy)
Arizona BB 39, Pennsylvania BB 38

typ New Mexico, pancernik (okręt liniowy)
Idaho BB 42, Mississippi BB 41, New Mexico BB 40

typ Tennessee, pancernik (okręt liniowy)
California BB 44, Tennessee BB 43

typ Maryland, pancernik (okręt liniowy)
Colorado BB 45, Maryland BB 46, West Virginia BB 48
okręty wycofane i utracone przed 1939: Washington BB 47

typ North Carolina, pancernik (okręt liniowy)
North Carolina BB 55, Washington BB 56

typ South Dakota, pancernik (okręt liniowy)
Alabama BB 60, Indiana BB 58, Massachusetts BB 59, South Dakota BB 57

typ Iowa, pancernik (okręt liniowy)
Iowa BB 61, New Jersey BB 62, Missouri BB 63, Wisconsin BB 64
okręty nieukończone i anulowane: Illinois BB 65, Kentucky BB 66

typ Montana, pancernik (okręt liniowy)
okręty nieukończone i anulowane: Louisiana BB 71, Maine BB 69, Montana BB 67, New Hampshire BB 70, Ohio BB 68

typ Florida, pancernik (okręt liniowy)
okręty wycofane i utracone przed 1939: Florida BB 30, Utah B 31

PANCERNIKI (KRĄŻOWNIKI LINIOWE)

typ Alaska, pancernik (wielki krążownik)
Alaska CB 1, Guam CB 2
okręty ukończone po 02.09.1945: Hawaii CB 3
okręty nieukończone i anulowane: Philippines CB 4, Puerto Rico CB 5, Samoa CB 6

LOTNISKOWCE

typ Lexington, lotniskowiec
Lexington CV2, Saratoga CV3

typ Ranger, lotniskowiec
Ranger CV 4

typ Yorktown, lotniskowiec
Enterprise CV 6, Hornet CV 8, Yorktown CV 5

typ Wasp, lotniskowiec
Wasp CV 7

typ Essex, lotniskowiec
seria I : Bennington CV 20, Bon Homme Richard CV 31, Bunker Hill CV 17, Hornet CV 12, Essex CV 9, Franklin CV 13, Intrepid CV 11, Lexington CV 16, Wasp CV 18, Yorktown CV 10
seria II : Antietam CV 36, Boxer CV 21, Hancock CV 19, Lake Champlain CV 39, Randolph CV 15, Shangri-La CV 38, Ticonderoga CV 14
okręty ukończone po 02.09.1945: Kearsarge CV 33, Leyte CV 32, Oriskany CV 34, Philippine Sea CV 47, Princeton CV 37, Tarawa CV 40, Valley Forge CV 45
okręty nieukończone i anulowane: Iwo Jima CV 46, Reprisal CV 35, bez nazwy CV 50, bez nazwy CV 51, bez nazwy CV 52, bez nazwy CV 53, bez nazwy CV 54, bez nazwy CV 55

typ Midway, lotniskowiec
okręty ukończone po 02.09.1945: Coral Sea CVB 43, Franklin D. Roosevelt CVB 42, Midway CVB 41
okręty nieukończone i anulowane: bez nazwy CV 44, bez nazwy CVB 56, bez nazwy CVB 57

typ Idependence, lotniskowiec lekki
Bataan CVL 29, Belleau Wood CVL 24, Cabot CVL 28, Cowpens CVL 25, Independence CVL 22, Langley CVL 27, Monterey CVL 26, Princeton CVL 23, San Jacinto CVL 30

typ Saipan, lotniskowiec lekki
okręty ukończone po 02.09.1945: Saipan CVL 48, Wright CVL 49

LOTNISKOWCE ESKORTOWE

typ Long Island, lotniskowiec eskortowy
Long Island AVG 1

typ Archer, lotniskowiec eskortowy
okręt przekazany Wielkiej Brytanii: BAVG 1

typ Charger, lotniskowiec eskortowy
Charger AVG 30
3 okręty przekazane Wielkiej Brytanii: BAVG 2, BAVG 3, BAVG 5

typ Bogue, lotniskowiec eskortowy
Altamaha ACV 18, Barnes ACV 20, Block Island ACV 21, Bogue ACV 9, Breton ACV 23, Card ACV 11, Copahee Avg 12, Core ACV 13, Croatan ACV 25, Nassau ACV 16
11 okrętów przekazanych Wielkiej Brytanii (typ brytyjski Tracker (Attacker)): Altamacha AVG 6, Barnes AVG 7, Block Island ACV 8, Breton ACV 10, Croatan ACV 14, Hamlin ACV 15, Prince William ACV 19, St. George ACV 17, ACV 22, ACV 24, BAVG 6

typ Prince William, lotniskowiec eskortowy
Prince William ACV 3
5 okrętów przekazanych Wielkiej Brytanii (typ brytyjski Ruler): Baffins ACV 35, Bolinas CVE 36, Carnegie CVE 38, Glacier CVE 33, Pybus CVE 34
18 dalszych okrętów dla Wielkiej Brytanii (typ brytyjski Ruler): Bastian CVE 37, Chatham CVE 32, Cordova CVE 39, Delgada CVE 40, Edisto CVE 41, Estero CVE 42, Jamaica CVE 43, Keweenay CVE 44, McClure CVE 45, Niantic CVE 46, Perdido CVE 47, St. Andrews CVE 49, St. Joseph CVE 50, St. Simon CVE 51, Sunset CVE 48, Vermillion CVE 52, Willapa CVE 53, Winjah CVE 54

typ Sangamon, lotniskowiec eskortowy
Chenango ACV 28, Sangamon ACV 26, Santee ACV 29, Suwannee ACV 27

typ Casablanca, lotniskowiec eskortowy
Admirrality Islands CVE 99, Attu CVE 102, Bismarck Sea CVE 95, Bougainville CVE 100, Cape Esperance CVE 88, Casablanca ACV55, Coral Sea (Anzio) CVE 57, Corregidor CVE 58, Fanshaw Bay CVE 70, Gambier Bay CVE 73, Gauadalcanal CVE 60, Hogatt Bay CVE 75, Hollandia CVE 97, Kaasan Bay CVE 69, Kadashan Bay CVE 76, Kalinin Bay CVE 68, Kitkun Bay CVE 71, Kwajalein CVE 98, Liscome Bay CVE 56, Lunga Point CVE 94, Makassar Strait CVE 91, Makin Island CVE 93, Manila Bay CVE 61, Marcus Island CVE 77, Matanikau CVE 101, Midway (St. Lo) CVE 63, Mission Bay CVE 59, Munda CVE 104, Natoma Bay CVE 62, Nehenta Bay CVE 74, Ommaney Bay CVE 79, Petrof Bay CVE 80, Roi CVE 103, Rudyerd Bay CVE 81, Saginaw Bay CVE 82, Salamaua CVE 96, Sargent Bay CVE 83, Savo Island CVE 78, Shamrock Bay CVE 84, Shipley Bay CVE 85, Sitkoh Bay CVE 86, Solomons CVE 67, Steamer Bay CVE 87, Takanis Bay CVE 89, Thetis Bay CVE 90, Tripoli CVE 64, Tulagi CVE 72, Wake Island CVE 65, White Plains CVE 66, Windham Bay CVE 92

typ Commencement Bay, lotniskowiec eskortowy
Bairoko CVE 115, Block Island CVE 106, Cape Gloucester CVE 109, Commencement Bay CVE 105, Gilbert Islands CVE 107, Kula Gulf CVE 108, Puget Sound CVE 113, Salerno Bay CVE 110, Siboney CVE 112, Vela Gulf CVE 111
okręty ukończone po 02.09.1945: Badoeng Strait CVE 116, Mindoro CVE 120, Palau CVE 122, Point Cruz CVE 119, Rabaul CVE 121, Rendova CVE 114, Saidor CVE 117, Sicily CVE 118, Tinian CVE 123
okręty nieukończone i anulowane: Bastogne CVE 124, Eniwetok CWE 125, Lingayen CVE 126, Okinawa CVE 127, bez nazwy CVE 128, bez nazwy CVE 129, bez nazwy CVE 130, bez nazwy CVE 131, bez nazwy CVE 132, bez nazwy CVE 133, bez nazwy CVE 134, bez nazwy CVE 135, bez nazwy CVE 136, bez nazwy CVE 137, bez nazwy CVE 138, bez nazwy CVE 139

KRĄŻOWNIKI CIĘŻKIE

Heavy Cruisers

typ Pensacola, krążownik ciężki
Pensacola CA 24, Salt Lake City CA 25

typ Northampton, krążownik ciężki
Augusta CA 31, Chester CA 27, Chicago CA 29, Huston CA 30, Louisville CA 28, Northampton CA 26

typ Portland, krążownik ciężki
Indianapolis CA 35, Portland CA 33

typ New Orleans, krążownik ciężki
Astoria CA 34, Minneapolis CA 36, New Orleans CA 32, Quincy CA 39, San Francisco CA 38, Tuscaloosa CA 37, Vincennes CA 44

typ Wichita, krążownik ciężki
Wichita CA 45

typ Baltimore, krążownik ciężki
Baltimore CA 68, Boston CA 69, Bremerton CA 130, Canberra CA 70, Chicago CA 136, Columbus CA 74, Fall River CA 131, Los Angeles CA 135, Macon CA 132, Pittsburgh CA 72, Quincy CA 71, St. Paul CA 73
okręty ukończone po 02.09.1945: Helena CA 75, Toledo CA 133
okręty nieukończone i anulowane: Norfolk CA 137, Scranton CA 138

typ Oregon City, krążownik ciężki
okręty ukończone po 02.09.1945: Albany CA 123, Oregon City CA 122, Northampton CA 125, Rochester CA 124
okręty nieukończone i anulowane: Bridgeport CA 127, Cambridge CA 126, Kansas City CA 128, Tulsa CA 129

typ Des Moines, krążownik ciężki
okręty ukończone po 02.09.1945: Des Moines CA 134, Newport News CA 148, Salem CA 139
okręty nieukończone i anulowane: Dallas CA 140, Dallas CA 150, bez nazwy CA 141, bez nazwy CA 142, bez nazwy CA 143, bez nazwy CA 149, bez nazwy CA 151, bez nazwy CA 152, bez nazwy CA 153

KRĄŻOWNIKI LEKKIE

Light Cruisers

typ Omaha, krążownik lekki
Cincinnati CL 6, Concord CL 10, Detroit CL 8, Marblehead C12, Memphis CL 13, Milwaukee CL 5, Omaha CL 4, Raleigh CL 7, Richmond CL 9, Trenton CL 11

typ Brooklyn, krążownik lekki
Boise CL 47, Brooklyn CL 40, Honolulu CL 48, Nashville CL 43, Philadelphia CL 41, Phoenix CL 46, Savannah CL 42

typ St. Louis, krążownik lekki
Helena CL 50, St. Louis CL 49

typ Cleveland, krążownik lekki
Amsterdam CL 101, Astoria CL 90, Atlanta CL 104, Biloxi CL 80, Biringham CL 62, Cleveland CL 55, Columbia CL 56, Dayton CL 105, Denver CL 58, Duluth CL 87, Houston CL 81, Little Rock CL 92, Miami CL 89, Mobile CL 63, Montpelier CL 57, Oklahoma City CL 91, Pasadena CL 65, Portsmouth CL 102, Providence CL 82, Santa Fe CL 60, Springfield CL 66, Topeka CL 67, Vicksburg CL 86, Vincennes CL 64, Wilkes-Barre CL 103
okręty ukończone po 02.09.1945: Galveston CL 93, Manchester CL 83
okręty nieukończone i anulowane: Buffalo CL 84, bez nazwy CL 88, Youngstown CL 94
9 okrętów ukończonych jako lotniskowce typu Independence: Amsterdam CL 59, Buffalo CL 99, Dayton CL 78, Fargo CL 85, Huntington CL 77, New Haven CL 76, Newark CL 100, Tallahassee CL 61, Wilmington CL 79

typ Fargo, krążownik lekki
Fargo CL 106, Huntington CL 107
okręty nieukończone i anulowane: Buffalo CL 110, Chattanooga CL 118, Cheyenne CL 117, Helena CL 113, New Haven CL 109, Newark CL 108, Roanoke CL 114, Tallahassee CL 116, Vallejo CL 112, Wilmington CL 111

typ Atlanta, krążownik lekki
Atlanta CL 51, Juneau CL 52, San Diego CL 53, San Juan CL 54

typ Oakland, krążownik lekki
Flint CL 97, Oakland CL 95, Reno CL 96, Tucson CL 98

typ Juneau, krążownik lekki
okręty ukończone po 02.09.1945: Fresno CL 121, Juneau CL 119, Spokane CL 120

typ Worcester, krążownik lekki
okręty ukończone po 02.09.1945: Roanoke CL 145, Worcester CL 144
okręty nieukończone i anulowane: Gary CL 147, Vallejo CL 146, bez nazwy CL 154, bez nazwy CL 155, bez nazwy CL 156, bez nazwy CL 157, bez nazwy CL 158, bez nazwy CL 159

NISZCZYCIELE

typ Sampson, niszczyciel
Allen DD 66
okręty wycofane i utracone przed 1939:
Davis DD 64, Rowan DD 64, Sampson DD 63, Shaw DD 68, Wilkes DD 67

typ Caldwell, niszczyciel
Conner DD 72, Conway DD 70, Stockton DD 73

typ Farragut, niszczyciel
Aylwin DD 355, Dale DD 353, Dewey DD 349, Farragut DD 348, Hull DD 350, MacDonough DD 351, Monaghan DD 354, Worden DD 352

typ Mahan, niszczyciel
Case DD 370, Cassin DD 372, Conyngham DD 371, Cummings DD 365, Cushing DD 376, Downes DD 375, Drayton DD 366, Flusser DD 368, Lamson DD 367, Mahan DD 364, Perkins DD 377, Preston DD 379, Reid DD 369, Shaw DD 373, Smith DD 378, Tucker DD 374

typ Dunlap, Fanning, niszczyciel
Dunlap DD 384, Fanning DD 385

typ Porter, niszczyciel Balch DD 363, Clark DD 361, McDougal DD 358, Moffett DD 362, Phelps DD 360, Porter DD 356, Selfridge DD 357, Winslow DD 359

typ Somers, niszczyciel
Davis DD 395, Jouett DD 396, Sampson DD 394, Sommers DD 381, Warrington DD 383

typ Gridley, niszczyciel
Craven DD 382, Gridley DD 380, Maury DD 401, Mc Call DD 400

typ Bagley, niszczyciel
Bagley DD 386, Blue DD 387, Helm DD 388, Henley DD 391, Jarvis DD 393, Mugford DD 389, Patterson DD 392, Ralph Talbot DD 390

typ Benham, niszczyciel
Benham DD 397, Rowan DD 405, Ellet DD 398, Lang DD 399, Maury DD 401, Mayrant DD 402, Mc Call DD 400, Rhind DD 404, Stack DD 406, Sterett DD 407, Trippe DD 403, Wilson DD 408

typ Sims, niszczyciel
Anderson DD 411, Buck DD 420, Hammann DD 412, Hughes DD 410, Morris DD 417, Mustin DD 413, O'Brien DD 415, Roe DD 418, Russell DD 414, Sims DD 409, Wainwright DD 419, Walke DD 416

typ Benson, niszczyciel
Barton DD 599, Laffey DD 459, Lansdale DD 426, Bailey DD 429, Bancroft DD 598, Benson DD 421, Boyle DD 600, Caldwell DD 605, Champlin DD 601, Charles F. Hughes DD 428, Coghlan DD 606, Farenholt DD 491, Frazier DD 607, Gansevoort DD 608, Gillespie DD 609, Hilary P. Jones DD 427, Hobby DD 610, Kalk DD 611, Kendrick DD 612, Laub DD 613, Mc Lanahan DD 615, MacKenzie DD 614, Madison DD 425, Mayo DD 422, Meade DD 602, Murphy DD 603, Nields DD 616, Ordronaux DD 617, Parker DD 604, Woodworth DD 460

typ Gleaves, niszczyciel
Aaron Ward DD 483, Baldwin DD 624, Beatty DD 640, Bristol DD 453, Buchanan DD 484, Corry DD 463, Duncan DD 485, Eberle DD 430, Edison DD 439, Edwards DD 619, Ericsson DD 440, Frankford DD 497, Gleaves DD 423, Glennon DD 620, Grayson DD 435, Gwin DD 433, Herndon DD 638, Ingraham DD 444, Kearny DD 432, Landsdowne DD 486, Lardner DD 487, Livermore DD 429, Luddlow DD 438, Maddox DD 622, Mc Calla DD 488, Meredith DD 434, Monssen DD 436, Nelson DD 623, Niblack DD 424, Nicholson DD 442, Plunkett DD 431, Satterlee DD 626, Shubrick DD 639, Stevenson DD 645, Stockton DD 646, Swanson DD 443, Thorn DD 647, Tillman DD 641, Turner DD 648, Welles DD 628, Wilkes DD 441, Woolsey DD 437
j.w., później jako DMS - , szybkie trałowce: Butler DD 636, DMS 29, Carmick DD 493, DMS 33, Cowie DD 632, DMS 39, Davison DD 618, DMS 37, Doran DD 634, DMS 41, Doyle DD 494, DMS 34, Earle DD 635, DMS 42, Ellyson DD 454, DMS 19, Emmons DD 457, DMS 22, Endicott DD 495, DMS 35, Fitch DD 462, DMS 25, Forrest DD 461, DMS 24, Gherardi DD 637, DMS 30, Hambleton DD 455, DMS 20, Harding DD 625, DMS 28, Hobson DD 464, DMS 26, Jeffers DD 621, DMS 27, Knight DD 633, DMS 40, Macomb DD 458, DMS 23, Mc Cook DD 496, DMS 36, Mervine DD 489, DMS 31, Quick DD 490, DMS 32, Rodman DD 456, DMS 21, Thompson DD 627, DMS 38

typ Fletcher, niszczyciel
Abbot DD 629, Abnear Read DD 526, Albert W. Grant DD 649, Ammen DD 527, Anthony DD 515, Aulick DD 569, Bache DD 470, Beale DD 471, Bearss DD 654, Bell DD 587, Benham DD 796, Bennett DD 473, Bennion DD 662, Black DD 666, Boyd DD 544, Bradford DD 545, Braine DD 630, Brown DD 546, Brownson DD 518, Bryant DD 665, Bullard DD 660, Burns DD 588, Bush DD 529, Callaghan DD 792, Caperton DD 650, Capps DD 550, Cassin Young DD 793, Charles Ausburne DD 570, Charles J. Badger DD 657, Charrette DD 581, Chauncey DD 667, Chevalier DD 451, Clarence K. Brownson DD 668, Claxton DD 571, Cogswell DD 651, Colahan DD 658, Colhoun DD 801, Conner DD 582, Converse DD 509, Conway DD 507, Cony DD 508, Cotten DD 669, Cowell DD 547, Cushing DD 797, Daly DD 519, Dashiell DD 659, David W. Taylor DD 551, De Haven DD 469, Dortch DD 670, Dyson DD 572, Eaton DD 510, Erben DD 631, Evans DD 552, Fletcher DD 445, Foote DD 511, Franks DD 554, Fullam DD 474, Gatling DD 671, Gregory DD 802, Guest DD 472, Haggard DD 555, Hailey DD 556, Hale DD 642, Hall DD 583, Halligan DD 584, Halsey Powell DD 686, Haraden DD 585, Harrison DD 573, Hart DD 594, Hazelwood DD 531, Healy DD 672, Heermann DD 532, Heywood L. Edwards DD 663, Hickox DD 673, Hoel DD 533, Hopewell DD 681, Howorth DD 592, Hudson DD 475, Hunt DD 674, Hutchins DD 476, Ingersoll DD 652, Irwin DD 794, Isherwood DD 520, Izard DD 589, Jarvis DD 799, Jenkins DD 447, John D. Henley DD 553, John Hood DD 655, John Rodgers DD 574, Johnston DD 557, Kidd DD 661, Killen DD 593, Kimberly DD 521, Knapp DD 653, La Valette DD 448, Laws DD 558, Leutze DD 481, Lewis Hancock DD 675, Little DD 803, Longshaw DD 559, Luce DD 522, Marshall DD 676, Mc Cord DD 534, Mc Dermut DD 677, Mc Gowan DD 678, Mc Kee DD 575, Mc Nair DD 679, Melvin DD 680, Mertz DD 691, Metcalf DD 595, Miller DD 535, Monssen DD 798, Morrison DD 460, Mullany DD 528, Murray DD 576, Newcomb DD 586, Nicholas DD 449, Norman Scott DD 690, O'Bannon DD 450, Owen DD 536, Paul Hamilton DD 590, Philip DD 498, Picking DD 685, Porter DD 800, Porterfield DD 682, Preston DD 795, Prichett DD 561, Radford DD 446, Remey DD 688, Renshaw DD 499, Richard P. Leary DD 664, Ringgold DD 500, Robinson DD 562 Rooks DD 804, Ross DD 563, Rowe DD 564, Saufley DD 465, Schroeder DD 501, Shields DD 596, Sigourney DD 643, Sigsbee DD 502, Smalley DD 565, Spence DD 512, Sproston DD 577, Stanly DD 478, Stembel DD 644, Stephen Potter DD 538, Stockham DD 683, Stoddard DD 566, Strong DD 467, Taylor DD 468, Terry DD 513, Thatcher DD 514, The Sullivans DD 537, Tingey DD 539, Trathen DD 530, Twiggs DD 591, Twining DD 540, Uhlmann DD 687, Van Valkenburgh DD 656, Wadleigh DD 689, Wadsworth DD 516, Walker DD 517, Waller DD 466, Watts DD 567, Wedderburn DD 684, Wickes DD 578, Wiley DD 597, William D. Porter DD 579, Wren DD 568, Yarnall DD 541, Young DD 580, Halford DD 480, Pringle DD 477, Stevens DD 479

typ Allen M. Sumner, niszczyciel
Alfred A. Cunningham DD 752, Allen M. Sumner DD 692, Ault DD 692, Barton DD 722, Beatty DD 756, Blue DD 744, Borie DD 704, Bristol DD 857, Brush DD 745, Charles S. Sperry DD 697, Collett DD 730, Compton DD 705, Cooper DD 695, De Haven DD 727, Douglas H. Fox DD 779, Drexler DD 741, English DD 696, Frank E. Evans DD 754, Gainard DD 706, Hank DD 702, Harlan R. Dickson DD 708, Harry E. Hubbard DD 748, Haynsworth DD 700, Hugh Purvis DD 709, Hugh W. Hadley DD 774, Hyman DD 732, Ingraham DD 694, James C. Owens DD 776, John A. Bole DD 755, John R. Pierce DD 753, John W. Weeks DD 701, Laffey DD 724, Lofberg DD 759, Lowrey DD 770, Lyman K. Swenson DD 729, Maddox DD 731, Mannert L. Abele DD 733, Mansfield DD 728, Massey DD 778, Meredith DD 726, Moale DD 693, O'Brien DD 725, Purdy DD 734, Putnam DD 757, Robert K. Huntington DD 781, Samuel N. More DD 747, Soley DD 707, Stormes DD 780, Strong DD 758, Taussig DD 746, Waldron DD 699, Walke DD 723, Wallace L. Lind DD 703, Willard Keith DD 775, Zellars DD 777

typ Gearing, niszczyciel
Benner DD 807, Bordelon DD 881, Charles P. Cecil DD 835, Charles R. Ware DD 865, Chevalier DD 805, Cone DD 866, Dennis J. Buckley DD 808, Duncan DD 874, Dyess DD 880, Ernest G. Small DD 838, Eugene A. Greene DD 711, Everett R. Larson DD 830, Floyd B. Parks DD 884, Frank Knox DD 742, Fred T. Barry DD 858, Furse DD 882, Gearing DD 710, George K. Mac Kenzie DD 836, Goodrich DD 831, Gurke DD 783, Gyatt DD 712, Hanson DD 832, Harold J. Ellison DD 864, Hawkins DD 873, Henderson DD 785, Henry W. Tucker DD 875, Herbert J. Thomas DD 833, Higbee DD 806, John R. Craig DD 885, Kenneth D. Bailey DD 713, Leary DD 879, Mc Caffery DD 860, Mc Kean DD 784, Myles C. Fox DD 829, Newman K. Perry DD 883, Norris DD 859, Perkins DD 877, Rodgers DD 876, Rowan DD 782, Sarsfield DD 837, Southerland DD 743, Steinaker DD 863, Turner DD 834, Vesole DD 878, Vogelgesang DD 862

OKRĘTY PODWODNE

typ O, okręt podwodny
O 2 (SS 63), O 3 (SS 64), O 4 (SS 65), O 6 (SS 67), O 7 (SS 68), O 8 (SS 69), O 9 (SS 70), O 10 (SS 71)

typ R, okręt podwodny
R 1 (SS 78), R 2 (SS 79), R 3 (SS 80), R 4 (SS 81), R 5 (SS 82), R 6 (SS 83), R 7 (SS 84), R 9 (SS 86), R 10 (SS 87), R 11 (SS 88), R 12 (SS 89), R 13 (SS 90), R 14 (SS 91), R 15 (SS 92), R 16 (SS 93), R 17 (SS 94), R 18 (SS 95), R 19 (SS 96), R 20 (SS 97)

typ S 1, okręt podwodny
S 1 (SS 105), S 18 (SS 123), S 20 (SS 125), S 21 (SS 126), S 22 (SS 127), S 23 (SS 128), S 24 (SS 129), S 25 (SS 130), S 26 (SS 131), S 27 (SS 132), S 28 (SS 133), S 29 (SS 134), S 30 (SS 135), S 31 (SS 136), S 32 (SS 137), S 33 (SS 138), S 34 (SS 139), S 35 (SS 140), S 36 (SS 141), S 37 (SS 142), S 38 (SS 143), S 39 (SS 144), S 40 (SS 145), S 41 (SS 146)

typ S 14, okręt podwodny
S 14 (SS 119), S 15 (SS 120), S 16 (SS 121), S 17 (SS 122)

typ S 3, okręt podwodny
S 11 (SS 116), S 12 (SS 117), S 13 (SS 118)

typ S 42, okręt podwodny
S 42 (SS 153), S 43 (SS 154), S 44 (SS 155), S 45 (SS 156), S 46 (SS 157), S 47 (SS 158)

typ S 48, okręt podwodny
S 48 (SS 159)

typ Barracuda, okręt podwodny
Barracuda SS 163, Bass SS 164, Bonita SS 165

typ Argonaut, okręt podwodny
Argonaut SS 166

typ Narwhal, okręt podwodny
Narhwal SS 167, Nautilus SS 168

typ Dolphin, okręt podwodny
Dolphin SS 169

typ Cachalot, okręt podwodny
Cachalot SS 170, Cuttlefish SS 171

typ Porpoise, okręt podwodny
Pike SS 173, Porpoise SS 172

typ Shark, okręt podwodny
Shark SS 174, Tarpon SS 175

typ Perch, okręt podwodny
Perch SS 176, Pickerel SS 177, Pompano SS 181, Permit SS 178, Plunger SS 179, Pollack SS 180

typ Salmon, okręt podwodny
Salmon SS 180, Seal SS 183, Skipjack SS 184, Snapper SS 185, Stingray SS 186, Sturgeon SS 187

typ Sargo, okręt podwodny
Sailfish SS 192, Sargo SS 188, Saury SS 189, Scuplin SS 191, Seadragon SS 194, Sealion SS 195, Searaven SS 196, Seawolf SS 197, Spearfish SS 190, Sworfish SS 193

typ Tambor [typ T], okręt podwodny
Tambor SS 198, Tautog SS 199, Thresher SS 200, Triton SS 201, Trout SS 202, Tuna SS 203

typ Gar [II seria typu Tambor/T], okręt podwodny
Gar SS 206, Grampus SS 207, Grayback SS 208, Grayling SS 209, Grenadier SS 210, Gudgeon SS 211

typ M, okręt podwodny
Mackrel SS 204, Marlin SS 205

typ Gato, okręt podwodny
Albacore SS 218, Amberjack SS 219, Angler SS 240, Barb SS 220, Bashaw SS 241, Blackfish SS 221, Bluefish SS 222, Bluegill SS 242, Bonefish SS 223, Bream SS 243, Cavalla SS 244, Cero SS 225, Cobia SS 245, Cod SS 224, Corvina SS 226, Croaker SS 246, Dace SS 247, Darter SS 227, Dorado SS 248, Drum SS 228, Finback SS 230, Flasher SS 249, Flier SS 250, Flounder SS 251, Flying Fish SS 229, Gabilan SS 252, Gato SS 212, Greenling SS 213, Grouper SS 214, Growler SS 215, Grunion SS 216, Guardfish SS 217, Gunnel SS 253, Gurnard SS 254, Haddo SS 255, Haddock SS 231, Hake SS 256, Halibut SS 232, Harder SS 257, Herring SS 233, Hoe SS 258, Jack SS 259, Kingfish SS 234, Lapon SS 260, Mingo SS 261, Muskallunge SS 262, Paddle SS 263, Pargo SS 264, Peto SS 265, Pogy SS 266, Pompon SS 267, Puffer SS 268, Rasher SS 269, Raton SS 270, Ray SS 271, Redfin SS 272, Robalo SS 273, Rock SS 274, Runner SS 275, Sawfish SS 276, Scamp SS 277, Scorpion SS 278, Shad SS 235, Silversides SS 236, Snook SS 279, Steelhead SS 280, Sunfish SS 281, Tinosa SS 283, Trigger SS 237, Tullibee SS 284, Tunny SS 282, Wahoo SS 238, Whale SS 239

typ Balao, okręt podwodny
Apogon SS 308, Archerfish SS 311, Aspro SS 309, Atule SS 403, Balao SS 285, Bang SS 385, Barbel SS 316, Barbero SS 317, Batfish SS 310, Baya SS 318, Becuna SS 310, Bergall SS 320, Besugo SS 312, Billfish SS 286, Blackfin SS 322, Blenny SS 324, Blower SS 325, Blueback SS 326, Boarfish SS 327, Bowfin SS 287, Bril SS 330, Bugara SS 331, Bullhead SS 332, Bumper SS 333, Burrfish SS 312, Cabezon SS 334, Cabrilla SS 288, Caiman SS 323, Capelin SS 289, Capitaine SS 336, Carbonero SS 337, Carp SS 338, Catfish SS 339, Charr SS 328, Chivo SS 341, Chopper SS 324, Chub SS 329, Cisco SS 290, Clamagore SS 343, Cobbler SS 344, Cochino SS 345, Crevalle SS 291, Dentuda SS 335, Devilfish SS 292, Dragonet SS 293, Entemedor SS 340, Escolar SS 294, Golet SS 361, Guavina SS 362, Guitarro SS 363, Hackleback SS 295, Hammerhead SS 364, Hardhead SS 365, Hawkbill SS 366, Icefish SS 367, Jallao SS 368, Kete SS 369, Kraken SS 370, Lagarto SS 371, Lamprey SS 372, Lancetfish SS 269, Ling SS 297, Lionfish SS 298, Lizardfish SS 373, Loggerhead SS 374, Macabi SS 375, Manta SS 299, Mapiro SS 376, Menhaden SS 377, Mero SS 378, Moray SS 300, Pampanito SS 383, Parche SS 384, Perch SS 313, Picuda SS 362, Pilotfish SS 386, Pintado SS 387, Pipefish SS 388, Piper SS 409, Piranha SS 389, Plaice SS 390, Pomfret SS 391, Queenfish SS 393, Razorback SS 394, Redfish SS 395, Roncador SS 301, Ronquil SS 396, Sabalo SS 302, Sand Lance SS 381, Scabbardfish SS 397, Sea Cat SS 399, Sea Devil SS 400, Sea Dog SS 401, Sea Fox SS 402, Sea Owl SS 405, Sea Poacher SS 406, Sea Robin SS 407, Seahorse SS 304, Sealion SS 315, Segundo SS 398, Sennet SS 408, Shark SS 314, Skate SS 305, Spadefish SS 411, Spikefish SS 404, Spot SS 413, Springer SS 414, Sterlet SS 392, Stickleback SS 415, Tang SS 306, Threadfin SS 410, Tilefish SS 307, Trepang SS 412
okręty ukończone po 02.09.1945: Corporal SS 346, Cubera SS 347, Cusk SS 348, Diodon SS 349, Dogfish SS 350, Greenfish SS 351, Halfbeak SS 352, Sablefish SS 303, Tiru SS 416
okręty nieukończone i anulowane: Dugons SS 353, Eeel SS 354, Espada SS 355, Jawfish SS 356, Ono SS 357, Garlopa SS 358, Garrupa SS 359, Goldring SS 360, Needlefish SS 379, Nerka SS 380

typ Tench, okręt podwodny
Argonaut SS 475, Conger SS 477, Cutlass SS 478, Diablo SS 479, Irex SS 482, Medregal SS 480, Odax SS 484, Quillback SS 424, Requin SS 481, Runner SS 476, Sea Leopard SS 483, Sirago SS 485, Tench SS 417, Thornback SS 418, Tigrone SS 419, Tirante SS 420, Toro SS 422, Torsk SS 423, Trutta SS 421
okręty ukończone po 02.09.1945: Amberjack SS 522, Corsair SS 435, Grampus SS 523, Grenadier SS 525, Pickerel SS 524, Pomodon SS 486, Remora SS 487, Sarda SS 488, Spinax SS 489, Volador SS 490
okręty nieukończone lub anulowane: Comber SS 527, Corsair, Dorado SS 526, Grayling SS 492, Needlefish SS 493, Pompano SS 491, Sculpin SS 494, Sea Panther SS 528, Tiburon SS 529, Unicorn SS 429, Unicorn SS 436, Vandace, Wahoo SS 516, Wahoo SS 518, Walrus SS 431, Walrus SS 437, Whitefish, Whiting, Wolffish, bez nazw SS 438-474, bez nazw SS 495-515, bez nazwy SS 517, bez nazw SS 519-521, bez nazw SS 530-562

KUTRY TORPEDOWE

typ PT 20, kuter torpedowy
PT 20, PT 21, PT 22, PT 23, PT 24, PT 25, PT 26, PT 27, PT 28, PT 29, PT 30, PT 31, PT 32, PT 33, PT 34, PT 35, PT 36, PT 37, PT 38, PT 39, PT 40, PT 41, PT 42, PT 43, PT 44, PT 45, PT 46, PT 47, PT 48, PT 59, PT 60, PT 61, PT 62, PT 63, PT 64, PT 65, PT 66, PT 67, PT 68
Bez okrętów przekazanych Wielkiej Brytanii i Związkowi Radzieckiemu (ZSRR).

typ Higgins 78 stóp (PT 71), kuter torpedowy
PT 71, PT 72, PT 73, PT 74, PT 75, PT 76, PT 77, PT 78, PT 79, PT 80, PT 81, PT 82, PT 83, PT 84, PT 197, PT 199, PT 200 (?), PT 202, PT 218, PT 219, PT 220-238, PT 239, PT 240-246, PT 247, PT 248-250, PT 251, PT 252, PT 253, PT 254, PT 277, PT 278, PT 279, PT 280, PT 281, PT 282, PT 283, PT 284-288, PT 295-299, PT 300, PT 301, PT 302-310, PT 311, PT 312, PT 313, PT 450-485, PT 625-660
Bez okrętów przekazanych Wielkiej Brytanii i Związkowi Radzieckiemu (ZSRR).
okręty ukończone po 02.09.1945: PT 796

typ Huckins 78 stóp (PT 95), kuter torpedowy
PT 95, PT 96, PT 97, PT 98, PT 99, PT 100, PT 101, PT 102, PT 255, PT 256, PT 257, PT 258, PT 259, PT 260, PT 261, PT 262, PT 263, PT 264
Bez okrętów przekazanych Wielkiej Brytanii i Związkowi Radzieckiemu (ZSRR)

typ Elco 80 stóp (PT 103), kuter torpedowy
PT 103, PT 104, PT 105, PT 106, PT 107, PT 108, PT 109-113, PT 114-116, PT 117-119, PT 120, PT 121, PT 122, PT 123, PT 124-132, PT 133, PT 134, PT 135, PT 136, PT 137-144, PT 145, PT 146, PT 147, PT 148-152, PT 153, PT 154-157, PT 158, PT 159-163, PT 164-166, PT 167-171, PT 172, PT 173, PT 174-192, PT 193, PT 194-196, PT 314-336, PT 337-339, PT 340-345, PT 346, PT 347, PT 348-352, PT 353, PT 354-362, PT 363, PT 364-367, PT 373-383, PT 486-492, PT 493, PT 494-497, PT 505, PT 509, PT 522-551, PT 555, PT 557-559, PT 565-614
Bez okrętów przekazanych Wielkiej Brytanii i Związkowi Radzieckiemu (ZSRR).
okręty ukończone po 02.09.1945 : PT 617

typ Vosper (PT 368), kuter torpedowy
PT 368, PT 369, PT 370, PT 371, PT 688, PT 689, PT 690, PT 691, PT 692, PT 693, PT 694, PT 695, PT 696, PT 697, PT 698, PT 699, PT 700, PT 701, PT 702, PT 703, PT 704, PT 705, PT 706, PT 707, PT 708, PT 709, PT 710, PT 711, PT 712, PT 713, PT 714, PT 715, PT 716, PT 717, PT 718
Bez okrętów przekazanych Wielkiej Brytanii i Związkowi Radzieckiemu (ZSRR).

OKRĘTY DOWODZENIA

OKRĘTY DESANTOWE

typ Higgins LCM(3), barka desantowa
8631 jednostek
okręty ukończone po 02.09.1945: P 56

TRAŁOWCE POMOCNICZE

Literatura i źródła

  1. Lipiński Jerzy: Druga wojna światowa na morzu. Gdańsk 1970.
  2. Lipiński Jerzy: Druga wojna światowa na morzu. Warszawa 1999.

Edycja

Przypisy




Iowa BB 61, pancernik (okręt liniowy)

Iowa BB 61, pancernik (okręt liniowy)



Brak informacji o autorze i źródle pochodzenia.
- zobacz i komentuj w galerii -

« wstecz

© 1998-2018, Jurek
Strona może używać informacji przechowywanych w pikach cookies w celach identyfikacji sesji użytkownika, analizy statystycznej oraz przechowywania informacji o logowaniu i korzystaniu z zastrzeżonych zasobów. Pliki cookies mogą stosować zewnętrzne systemy rekamowe zamieszczone na stronie. Rodzaj informacji przechowywanych w tych plikach możliwy jest do analizy przez ich podgląd w przeglądarce internetowej. Jeżeli zasady funkcjonowania pików tego typu może narazić Twoją prywatność możesz wyłączyć zapisywanie tych plików na dysku w ustawieniach przeglądarki, użyć dodatkowych programów i skryptów blokujących te pliki lub zrezygnować z korzystania z tego serwisu. Sposób podglądu, edycji i usuwania cookies zależny jest od rodzaju przeglądarki - zapoznaj się z funkcjonowaniem tych opcji lub poproś o pomoc twórcę programu.