encyklopedia broni
PAŃSTWA (1939-1945):
» Francja
» Japonia
» Niemcy
» Polska
» Stany Zjednoczone
» Wielka Brytania
» Włochy
» 1. broń strzelecka ()
» 2. artyleria ()
» 3. wozy bojowe ()
» 4. samoloty ()
» 5. okręty ()
» 6. inne uzbrojenie ()
» Związek Radziecki
» inne kraje

RODZAJE BRONI I UZBROJENIA:
» broń strzelecka
» artyleria
» wozy bojowe
» samoloty
» okręty
» Albania,
» Argentyna,
» Australia,
» Austria,
» Belgia,
» Brazylia,
» Bułgaria,
» Chile,
» Czechosłowacja,
» Dania,
» Finlandia,
» Francja,
» Grecja,
» Hiszpania,
» Holandia,
» Japonia,
» Jugosławia,
» Kanada,
» Niemcy,
» Norwegia,
» Polska,
» Rumunia,
» Stany Zjednoczone,
» Syjam,
» Szwajcaria,
» Szwecja,
» Turcja,
» Węgry,
» Wielka Brytania,
» Włochy,
» Związek Radziecki,
» inne uzbrojenie

ARTYKUŁY I UZUPEŁNIENIA:
» teksty o II wojnie światowej
» muzea, skanseny, pomniki
» galeria zdjęć broni i uzbrojenia

MENU - NAWIGACJA:
» strona główna


Strony: I wojna światowa, kalendarz, katalog monet, portal prywatny, seriale telewizyjne, web 2.0.




Porada: Przy wyższych rozdzielczościach ekranu zastosuj skrót klawiszowy "Ctrl" + "+" (Ctrl i plus) aby powiększyć wyświetlaną stronę. "Ctrl" + "-" (Ctrl i minus) pomniejsza. Aby przywrócić domyślne parametry wyświetlania zastosuj skrót "Ctrl" + "0" (Ctrl i zero).

II wojna światowa 1939-1945, → ,
Błąd nazwy pliku w bazie!



Historia okrętów :

WŁOCHY

typ francuski Gardon, kanonierka pomocnicza

Illiria / eks Albania 1939: Albania       / przejdź do → Illiria
Gotowy 1917-1918.

typ francuski La Galissonnière, krążownik lekki

okręty okręty zdobyte:

FR 11 / eks Francja 1942: Jean de Vienne       / przejdź do → FR 11


FR 12 / eks Francja 1942: La Galissonnière       / przejdź do → FR 12


typ jugosłowiański Dubrovnik, niszczyciel

okręty zdobyte:

Premuda / eks Jugosławia .04.1941: Dubrovnik       / przejdź do → Premuda


typ jugosłowiański Beograd, niszczyciel

okręty zdobyte:

Lubiana / eks Jugosławia 17.04.1941: Ljubljana       / przejdź do → Lubiana
Rozpoczęcie budowy 1937. Wodowanie 28.06.1938. Gotowy .12.1939.
Zatopiony 01.04.1943.

Sebenico / eks Jugosławia 17.04.1941: Beograd       / przejdź do → Sebenico


typ francuski Jaguar, niszczyciel

okręty zdobyte:

FR 22 / eks Francja: Panthère       / przejdź do → FR 22


FR 23 / eks Francja: Tigre       / przejdź do → FR 23


typ francuski Guépard, niszczyciel

okręty zdobyte:

FR 21 / eks Francja: Lion       / przejdź do → FR 21
Rozpoczęcie budowy 27.07.1927. Wodowanie 05.08.1929. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 05.02.1931.
Zatopiony 27.11.1942, Tulon, samozatopienie.

FR 24 / eks Francja: Valmy       / przejdź do → FR 24


typ francuski Le Hardi (I seria), niszczyciel

okręty zdobyte:

FR 32       / przejdź do → FR 32


FR 33       / przejdź do → FR 33


FR 34       / przejdź do → FR 34


FR 35       / przejdź do → FR 35


FR 36       / przejdź do → FR 36


FR 37       / przejdź do → FR 37


typ I stary, torpedowiec

Insidioso       / przejdź do → Insidioso


typ Audace, torpedowiec

Audace       / przejdź do → Audace


typ Rosolino Pilo, torpedowiec

Antonio Mosto       / przejdź do → Antonio Mosto


Fratelli Cairoli       / przejdź do → Fratelli Cairoli
Rozpoczęcie budowy 24.09.1913. Wodowanie 12.12.1914. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 01.05.1915.
Zatopiony 23.12.1940.

Giusppe Cesare Abba       / przejdź do → Giusppe Cesare Abba


Giuseppe Dezza       / przejdź do → Giuseppe Dezza


Giuseppe Missori       / przejdź do → Giuseppe Missori


Rosolino Pilo       / przejdź do → Rosolino Pilo


Simone Schiaffino       / przejdź do → Simone Schiaffino
Rozpoczęcie budowy 12.09.1913. Wodowanie 11.09.1915. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 07.11.1915.
Zatopiony 24.04.1941.

typ Giuseppe Sirtori, torpedowiec

Francesco Stocco       / przejdź do → Francesco Stocco


Giovanni Acerbi       / przejdź do → Giovanni Acerbi


Giovanni Sirtori       / przejdź do → Giovanni Sirtori


Vincenzo Orsini       / przejdź do → Vincenzo Orsini


typ Giuseppe La Masa, torpedowiec

Angelo Bassini       / przejdź do → Angelo Bassini


Enrico Cosenz       / przejdź do → Enrico Cosenz
Rozpoczęcie budowy 23.12.1917. Wodowanie 06.06.1919. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 13.06.1919.
Zatopiony 27.09.1943, Lagosta, samozatopienie, po uszkodzeniach zadanych przez samoloty niemieckie.

Giacinto Carini       / przejdź do → Giacinto Carini
Rozpoczęcie budowy 01.09.1916. Wodowanie 07.11.1917. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 30.11.1917.

Giacomo Medici       / przejdź do → Giacomo Medici


Giuseppe La Farina       / przejdź do → Giuseppe La Farina
Rozpoczęcie budowy 29.12.1917. Wodowanie 12.03.1919. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 18.03.1919.
Zatopiony 04.05.1941, na południe od wyspy Kerkenna, miny.

Giuseppe La Masa       / przejdź do → Giuseppe La Masa


Nicola Fabrizi       / przejdź do → Nicola Fabrizi
Rozpoczęcie budowy 01.09.1916. Wodowanie 08.07.1918. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 12.07.1918.

typ Generali, torpedowiec

Generale Achille Papa       / przejdź do → Generale Achille Papa
Rozpoczęcie budowy 24.12.1919. Wodowanie 08.12.1921. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 09.02.1922.

Generale Antonio Cascino       / przejdź do → Generale Antonio Cascino
Rozpoczęcie budowy 13.03.1920. Wodowanie 18.03.1922. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 08.05.1922.

Generle Antonio Cantore       CE       / przejdź do → Generle Antonio Cantore
Rozpoczęcie budowy 11.10.1919. Wodowanie 23.04.1921. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 01.07.1921.
Zatopiony 22.08.1942.

Generale Antonio Chinotto       / przejdź do → Generale Antonio Chinotto
Rozpoczęcie budowy 20.11.1919. Wodowanie 07.08.1921. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 26.09.1921.
Zatopiony 28.03.1941, na północ od Palermo, miny.

Generale Carlo Montanari       / przejdź do → Generale Carlo Montanari
Rozpoczęcie budowy 07.07.1921. Wodowanie 04.10.1922. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 09.11.1922.

Generale Marcello Prestinari       PT       / przejdź do → Generale Marcello Prestinari
Rozpoczęcie budowy 23.05.1921. Wodowanie 04.07.1922. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 17.08.1922.
Zatopiony 31.01.1942, miny.

typ Palestro, torpedowiec

Confienza       / przejdź do → Confienza


Palestro       / przejdź do → Palestro
Rozpoczęcie budowy 12.04.1917. Wodowanie 23.03.1919. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 26.01.1921.
Zatopiony 22.09.1940, brytyjski okręt podwodny.

San Martino       / przejdź do → San Martino


Solferino       / przejdź do → Solferino


typ Curtatone, torpedowiec

Calatafimi       / przejdź do → Calatafimi


Castelfidardo       / przejdź do → Castelfidardo


Curtatone       / przejdź do → Curtatone


Monzambano       / przejdź do → Monzambano


typ eksperymentalny (Albatros), torpedowiec

Albatros       / przejdź do → Albatros

Zatopiony 27.09.1941, rejon Mesyny, brytyjski okręt podwodny Upright.

typ Spica, torpedowiec

1 seria

Astore       / przejdź do → Astore


Spica       / przejdź do → Spica


2 seria

Aldebaran       / przejdź do → Aldebaran


Altair       / przejdź do → Altair


Andromeda       / przejdź do → Andromeda
Rozpoczęcie budowy 02.10.1935. Wodowanie 28.06.1936. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 06.12.1936.
Zatopiony 17.03.1941, samoloty brytyjskie.

Antares       / przejdź do → Antares


Perseo       PS       / przejdź do → Perseo
Rozpoczęcie budowy 12.11.1934. Wodowanie 09.10.1935. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 01.02.1936.
Zatopiony 04.05.1943, na wschód od Tunisu, okręty brytyjskie.

Sagittario       / przejdź do → Sagittario


Sirio       / przejdź do → Sirio


Vega       / przejdź do → Vega


3 seria

Canopo       / przejdź do → Canopo


Cassiopea       / przejdź do → Cassiopea


Castore       / przejdź do → Castore
Rozpoczęcie budowy 25.01.1936. Wodowanie 27.09.1936. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 16.01.1937.
Zatopiony 02.06.1943.

Centauro       / przejdź do → Centauro


Cigno       / przejdź do → Cigno
Rozpoczęcie budowy 11.03.1936. Wodowanie 24.11.1936. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 15.03.1927.
Zatopiony 16.04.1943.

Climene       CE       / przejdź do → Climene
Rozpoczęcie budowy 25.07.1934. Wodowanie 07.01.1936. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 24.04.1936.
Zatopiony 28.04.1943.

4 seria

Airone       / przejdź do → Airone
Rozpoczęcie budowy 29.10.1936. Wodowanie 23.01.1938. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 10.05.1938.
Zatopiony 12.10.1940, na południowy wschód od Sycylii, okręty brytyjskie.

Alcione       / przejdź do → Alcione


Aretusa       / przejdź do → Aretusa


Ariel       / przejdź do → Ariel
Rozpoczęcie budowy 29.10.1936. Wodowanie 14.03.1938. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 01.07.1938.
Zatopiony 12.10.1940, na południowy wschód od Sycylii, okręty brytyjskie.

Calipso       / przejdź do → Calipso

Zatopiony 05.12.1940, na wschód od Trypolisu, miny.

Calliope       / przejdź do → Calliope


Circe       / przejdź do → Circe


Clio       / przejdź do → Clio


Libra       / przejdź do → Libra


Lince       / przejdź do → Lince
Rozpoczęcie budowy 07.12.1936. Wodowanie 15.01.1938. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 01.04.1938.
Zatopiony 28.08.1943.

Lira       / przejdź do → Lira


Lupo       / przejdź do → Lupo
Rozpoczęcie budowy 07.12.1936. Wodowanie 07.11.1937. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 28.02.1938.
Zatopiony 02.12.1942, na południe od wyspy Kerkenna, okręty brytyjskie.

Pallade       / przejdź do → Pallade


Partenope       / przejdź do → Partenope


Pleiadi       / przejdź do → Pleiadi


Polluce       PC       / przejdź do → Polluce
Rozpoczęcie budowy 13.02.1937. Wodowanie 24.10.1937. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 08.08.1938.
Zatopiony 04.09.1942, na północ od Tobruku, samolot brytyjski.

typ Ariete, torpedowiec

Ariete       / przejdź do → Ariete


okręty nieukończone lub anulowane:

Alabardo       / przejdź do → Alabardo


Arturo       / przejdź do → Arturo


Aurigo       / przejdź do → Aurigo


Balestra       / przejdź do → Balestra


Daga       / przejdź do → Daga


Dragone       / przejdź do → Dragone


Eridano       / przejdź do → Eridano


Fionda       / przejdź do → Fionda


Gladio       / przejdź do → Gladio


Lancia       / przejdź do → Lancia


Pugnale       / przejdź do → Pugnale


Rigel       / przejdź do → Rigel


Spada       / przejdź do → Spada


Spica       / przejdź do → Spica


Stella Polare       / przejdź do → Stella Polare


typ Orsa (Pegaso), niszczyciel eskortowy

Orione       / przejdź do → Orione
Rozpoczęcie budowy 27.04.1936. Wodowanie 21.04.1937. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) .03.1938.

Orsa       / przejdź do → Orsa
Rozpoczęcie budowy 27.04.1936. Wodowanie 21.03.1937. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) .03.1938.

Pegaso       / przejdź do → Pegaso
Rozpoczęcie budowy 15.02.1936. Wodowanie 08.12.1936. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) .03.1938.
Zatopiony 11.09.1943, samozatopienie.

Procione       / przejdź do → Procione
Rozpoczęcie budowy 15.02.1936. Wodowanie 31.01.1937. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) .03.1938.
Zatopiony 09.09.1943, samozatopienie.

typ Ciclone, niszczyciel eskortowy

Aliseo       / przejdź do → Aliseo


Animoso       / przejdź do → Animoso


Ardente       / przejdź do → Ardente
Rozpoczęcie budowy 07.04.1941. Wodowanie 27.05.1942. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 30.09.1942.
Zatopiony 12.01.1943.

Ardimentoso       / przejdź do → Ardimentoso


Ardito       / przejdź do → Ardito


Ciclone       / przejdź do → Ciclone
Rozpoczęcie budowy 09.05.1941. Wodowanie 01.03.1942. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 21.05.1942.
Zatopiony 08.03.1942.

Fortunale       / przejdź do → Fortunale


Ghibli       / przejdź do → Ghibli


Groppo       / przejdź do → Groppo


Impavido       / przejdź do → Impavido


Impetuoso       / przejdź do → Impetuoso


Indomito       / przejdź do → Indomito


Tifone       / przejdź do → Tifone


Uragano       / przejdź do → Uragano
Rozpoczęcie budowy 17.06.1941. Wodowanie 03.05.1942. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 26.09.1942.
Zatopiony 03.02.1943.

okręty nieukończone lub anulowane:

Intrepido       / przejdź do → Intrepido


typ austro-węgierski 1914, torpedowiec

okręty zdobyte:

T 1       / przejdź do → T 1


T 3       / przejdź do → T 3


typ austro-węgierski 1915, torpedowiec

okręty zdobyte:

T 5       / przejdź do → T 5


T 6       / przejdź do → T 6


T 7       / przejdź do → T 7


T 8       / przejdź do → T 8


typ francuski La Melpomène, torpedowiec

okręty zdobyte:

FR 41       / przejdź do → FR 41


FR 42       / przejdź do → FR 42


FR 43       / przejdź do → FR 43


FR 44       / przejdź do → FR 44


FR 45       / przejdź do → FR 45


typ Balilla, duży okręt podwodny

Antonio Sciesa       / przejdź do → Antonio Sciesa
Rozpoczęcie budowy 20.10.1925. Wodowanie 12.08.1928. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 12.04.1929.
Zatopiony 07.11.1942, samolot amerykański.

Balilla       / przejdź do → Balilla


Domenico Millelire       / przejdź do → Domenico Millelire


Enrico Toti       / przejdź do → Enrico Toti


typ Ettore Fieramosca, duży okręt podwodny

Ettore Fieramosca       / przejdź do → Ettore Fieramosca


typ Archimede, duży okręt podwodny

Ferraris       / przejdź do → Ferraris
Rozpoczęcie budowy 15.10.1931. Wodowanie 11.08.1934. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 31.01.1935.
Zatopiony 25.10.1941.

Galilei       / przejdź do → Galilei
Rozpoczęcie budowy 15.10.1931. Wodowanie 19.03.1934. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 16.10.1934.

typ Pietro Micca, duży podwodny stawiacz min

Pietro Micca       / przejdź do → Pietro Micca
Rozpoczęcie budowy 15.10.1931. Wodowanie 31.03.1935. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 01.10.1935.
Zatopiony 29.06.1943.

typ Pietro Calvi, duży okręt podwodny

Enrico Tazzoli       / przejdź do → Enrico Tazzoli


Giuseppe Finzi       / przejdź do → Giuseppe Finzi


Pietro Calvi       / przejdź do → Pietro Calvi


typ Glauco, duży okręt podwodny

Glauco       / przejdź do → Glauco
Rozpoczęcie budowy 20.10.1932. Wodowanie 05.01.1935. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 20.09.1935.
Zatopiony 27.06.1941, na wschód od Gibraltaru.

Otaria       / przejdź do → Otaria


typ Guglielmo Marconi, duży okręt podwodny

Alessano Malaspina       / przejdź do → Alessano Malaspina
Rozpoczęcie budowy 19.09.1938. Wodowanie 18.02.1940. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 20.06.1940.
Zatopiony 21.09.1941.

Guglielmo Marconi       / przejdź do → Guglielmo Marconi


Leonardo da Vinci       / przejdź do → Leonardo da Vinci


Luigi Torelli       / przejdź do → Luigi Torelli


Maggiore Francesco Baracca       / przejdź do → Maggiore Francesco Baracca


Michele Bianchi       / przejdź do → Michele Bianchi
Rozpoczęcie budowy 15.02.1939. Wodowanie 03.12.1939. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 15.04.1940.
Zatopiony 07.08.1941, na wschód od Gibraltaru.

typ Console Generale Liuzzi, duży okręt podwodny

Alpino Bagnolini       / przejdź do → Alpino Bagnolini
Rozpoczęcie budowy 15.12.1938. Wodowanie 28.10.1939. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 22.12.1939.

Capitano Tarantini       / przejdź do → Capitano Tarantini
Rozpoczęcie budowy 05.04.1939. Wodowanie 07.01.1940. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 16.03.1940.

Console Generale Liuzzi       / przejdź do → Console Generale Liuzzi
Rozpoczęcie budowy 10.11.1938. Wodowanie 17.09.1939. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 21.11.1939.
Zatopiony 27.06.1940, na południe od Krety, brytyjskie niszczyciele Dainty i Ilex.

Reginaldo Giuliani       / przejdź do → Reginaldo Giuliani
Rozpoczęcie budowy 13.03.1939. Wodowanie 03.12.1939. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 03.02.1940.

typ Romolo, duży transportowy okręt podwodny

Remo       / przejdź do → Remo
Rozpoczęcie budowy 05.09.1942. Wodowanie 28.03.1943. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 19.06.1943.
Zatopiony 15.07.1943.

Romolo       / przejdź do → Romolo
Rozpoczęcie budowy 20.07.1942. Wodowanie 21.03.1943. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 19.06.1943.
Zatopiony 18.07.1942, samolot brytyjski.

okręty nieukończone lub anulowane:

R 3       / przejdź do → R 3


R 4       / przejdź do → R 4


R 5       / przejdź do → R 5


R 6       / przejdź do → R 6


R 7       / przejdź do → R 7


R 8       / przejdź do → R 8


R 9       / przejdź do → R 9


R 10       / przejdź do → R 10


R 11       / przejdź do → R 11


R 12       / przejdź do → R 12


typ francuski Requin, duży okręt podwodny

okręty zdobyte:

FR 111       / przejdź do → FR 111


FR 113       / przejdź do → FR 113


FR 114       / przejdź do → FR 114


FR 115       / przejdź do → FR 115


typ francuski Redoutable, duży okręt podwodny

okręty zdobyte:

FR ...       / przejdź do → FR ...


typ Goffredo Mameli, średni okręt podwodny

Giovanni Da Procida       / przejdź do → Giovanni Da Procida


Goffredo Mameli       / przejdź do → Goffredo Mameli


Pier Capponi       / przejdź do → Pier Capponi
Rozpoczęcie budowy 27.08.1925. Wodowanie 19.06.1927. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 19.01.1929.
Zatopiony 31.03.1941, na południe od Stromboli, brytyjski okręt podwodny.

Tito Speri       / przejdź do → Tito Speri


typ Vettor Pisani, średni okręt podwodny

Des Ganeys       / przejdź do → Des Ganeys


Giovanni Bausan       / przejdź do → Giovanni Bausan


Marcantonio Colonna       / przejdź do → Marcantonio Colonna


Vettor Pisani       / przejdź do → Vettor Pisani


typ Fratelli Bandiera, średni okręt podwodny

Ciro Menotti       / przejdź do → Ciro Menotti
Rozpoczęcie budowy 12.05.1928. Wodowanie 29.07.1929. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 29.07.1930.

Fratelli Bandiera       / przejdź do → Fratelli Bandiera
Rozpoczęcie budowy 11.02.1928. Wodowanie 07.07.1929. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 02.06.1930.

Luciano Manara       / przejdź do → Luciano Manara
Rozpoczęcie budowy 01.05.1928. Wodowanie 22.10.1929. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 29.07.1930.

Santorre Santarosa       / przejdź do → Santorre Santarosa

Zatopiony 20.01.1943, koło Trypolisu, brytyjski kuter torpedowy MTB 260.

typ Squalo, średni okręt podwodny

Delfino       / przejdź do → Delfino
Rozpoczęcie budowy 27.10.1928. Wodowanie 27.04.1930. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 19.06.1931.

Narvalo       / przejdź do → Narvalo
Rozpoczęcie budowy 17.10.1928. Wodowanie 15.03.1930. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 06.12.1930.
Zatopiony 14.01.1943.

Squalo       / przejdź do → Squalo


Tricheco       / przejdź do → Tricheco


typ Luigi Settembrini, średni okręt podwodny

Luigi Settembrini       / przejdź do → Luigi Settembrini


Ruggiero Settimo       / przejdź do → Ruggiero Settimo


typ Sirena, średni okręt podwodny

Ametista       / przejdź do → Ametista


Anfitrite       / przejdź do → Anfitrite
Rozpoczęcie budowy 11.07.1931. Wodowanie 05.08.1933. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 22.03.1934.
Zatopiony 06.03.1941, rejon Kreta - Kasos, brytyjski niszczyciel Greyhound.

Diamante       / przejdź do → Diamante
Rozpoczęcie budowy 11.05.1931. Wodowanie 21.05.1933. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 18.11.1933.
Zatopiony 20.06.1940.

Galatea       / przejdź do → Galatea


Naiade       / przejdź do → Naiade
Rozpoczęcie budowy 09.05.1931. Wodowanie 27.03.1933. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 14.11.1933.
Zatopiony 14.12.1940.

Nereide       / przejdź do → Nereide
Rozpoczęcie budowy 30.05.1931. Wodowanie 25.05.1933. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 12.02.1934.
Zatopiony 13.07.1943.

Ondina       / przejdź do → Ondina
Rozpoczęcie budowy 25.07.1931. Wodowanie 02.12.1933. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 19.09.1934.
Zatopiony 11.07.1942.

Rubino       / przejdź do → Rubino
Rozpoczęcie budowy 26.09.1931. Wodowanie 29.03.1931. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 21.03.1934.
Zatopiony 29.06.1940, Morze Jońskie, samolot brytyjski.

Sirena       / przejdź do → Sirena


Smeraldo       / przejdź do → Smeraldo
Rozpoczęcie budowy 25.05.1931. Wodowanie 23.07.1933. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 29.11.1933.
Zatopiony 16.09.1941, Morze Śródziemne, zaginął.

Topazio       / przejdź do → Topazio


Zaffiro       / przejdź do → Zaffiro
Rozpoczęcie budowy 16.09.1931. Wodowanie 28.06.1933. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 04.06.1934.
Zatopiony 09.06.1942, samolot brytyjski.

typ Alluminio, średni okręt podwodny

okręty ukończone po 02.09.1945:

Bario       / przejdź do → Bario


okręty nieukończone lub anulowane:

Alluminio       / przejdź do → Alluminio


Antimonio       / przejdź do → Antimonio


Cadmio       / przejdź do → Cadmio


Cromo       / przejdź do → Cromo


Ferro       / przejdź do → Ferro


Fosforo       / przejdź do → Fosforo


Iridio       / przejdź do → Iridio


Litio       / przejdź do → Litio


Magnesio       / przejdź do → Magnesio


Manganese       / przejdź do → Manganese


Mercurio       / przejdź do → Mercurio


Ottone       / przejdź do → Ottone


Oro       / przejdź do → Oro


Piombo       / przejdź do → Piombo


Potassio       / przejdź do → Potassio


Rame       / przejdź do → Rame


Rutenio       / przejdź do → Rutenio


Silicio       / przejdź do → Silicio


Sodio       / przejdź do → Sodio


Vanadio       / przejdź do → Vanadio


Zinco       / przejdź do → Zinco


Zolfo       / przejdź do → Zolfo


12 okrętów       / przejdź do → 12 okrętów


typ niemiecki VII C, średni okręt podwodny

S 1       / przejdź do → S 1


S 2       / przejdź do → S 2


S 3       / przejdź do → S 3


S 4       / przejdź do → S 4


S 5       / przejdź do → S 5


S 6       / przejdź do → S 6


S 7       / przejdź do → S 7


S 8       / przejdź do → S 8


S 9       / przejdź do → S 9


okręty nieukończone lub anulowane:

S 10 / eks Niemcy: U 1162       / przejdź do → S 10


typ jugosłowiański Smeli, średni okręt podwodny

okręty zdobyte:

Antonio Bajamonti / eks Jugosławia .04.1941: Smeli       / przejdź do → Antonio Bajamonti


Francesco Rismondo / eks Jugosławia .04.1941: Osvetnik       / przejdź do → Francesco Rismondo


typ francuski Saphir, średni okręt podwodny

FR 112 / eks Francja .12.1942: Saphir       / przejdź do → FR 112


FR 116 / eks Francja .12.1942: Turquoise       / przejdź do → FR 116


FR ... / eks Francja .12.1942: Nautilius       / przejdź do → FR ...


typ francuski Circé, średni okręt podwodny

FR 117 / eks Francja .12.1942: Circé       / przejdź do → FR 117


FR ... / eks Francja .12.1942: Calypso       / przejdź do → FR ...


typ kanadyjski H, mały okręt podwodny

H 1       / przejdź do → H 1


H 2       / przejdź do → H 2


H 4       / przejdź do → H 4


H 6       / przejdź do → H 6

Zatopiony 18.09.1943, Bonifacio, Korsyka, samozatopienie przez Niemców.

H 8       / przejdź do → H 8

Zatopiony 05.06.1943, Spezia, samoloty brytyjskie.

typ X 2, mały podwodny stawiacz min

X 2       / przejdź do → X 2


X 3       / przejdź do → X 3


typ CM, mały okręt podwodny

okręty nieukończone lub anulowane:

CM 1       / przejdź do → CM 1


CM 2       / przejdź do → CM 2


CM 3       / przejdź do → CM 3


CM 4 - CM 16       / przejdź do → CM 4 - CM 16


typ CC, mały okręt podwodny

okręty nieukończone lub anulowane:

CC 1       / przejdź do → CC 1


CC 2       / przejdź do → CC 2


CC 3       / przejdź do → CC 3


CC 4 - CC 8       / przejdź do → CC 4 - CC 8


typ Eritrea, kanonierka

Eritrea / Francja 1948: Francis Garnier       / przejdź do → Eritrea


typ Diana, kanonierka

Diana       / przejdź do → Diana
Rozpoczęcie budowy 31.05.1939. Wodowanie 20.05.1940. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 12.11.1940.
Zatopiony 29.06.1942, na południe od Tobruku, brytyjski okręt podwodny Thrasher.

typ Gabbiano, korweta

Antilope       / przejdź do → Antilope
Wodowanie 09.05.1942.

Ape       / przejdź do → Ape


Artemide       / przejdź do → Artemide


Baionetta       / przejdź do → Baionetta


Berenice       / przejdź do → Berenice


Camoscio       / przejdź do → Camoscio


Chimera       / przejdź do → Chimera


Cicogna       / przejdź do → Cicogna


Cormorano       / przejdź do → Cormorano


Danaide       / przejdź do → Danaide


Driade       / przejdź do → Driade


Euterpe       / przejdź do → Euterpe


Fenice       / przejdź do → Fenice


Flora       / przejdź do → Flora


Folaga       / przejdź do → Folaga


Gabbiano       / przejdź do → Gabbiano


Gazella       / przejdź do → Gazella


Gru       / przejdź do → Gru


Ibis       / przejdź do → Ibis


Minerva       / przejdź do → Minerva


Pellicano       / przejdź do → Pellicano


Persefone       / przejdź do → Persefone


Pomona       / przejdź do → Pomona


Procellaria       / przejdź do → Procellaria
Rozpoczęcie budowy 14.01.1942. Wodowanie 04.09.1942. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 29.11.1942.
Zatopiony 31.01.1943, miny.

Scimitarra       / przejdź do → Scimitarra


Sfinge       / przejdź do → Sfinge


Sibilla       / przejdź do → Sibilla


Urania       / przejdź do → Urania


Vespa       / przejdź do → Vespa


okręty ukończone po 02.09.1945:

Bombarda / Niemcy 11.09.1943: UJ 206       / przejdź do → Bombarda


Crisalide       / przejdź do → Crisalide
Wodowanie 1947.

Farfala       / przejdź do → Farfala
Wodowanie 1948.

okręty nieukończone lub anulowane:

Alce       / przejdź do → Alce


Ardea       / przejdź do → Ardea


Calabrone       / przejdź do → Calabrone


Capriolo       / przejdź do → Capriolo


Carabina       / przejdź do → Carabina


Cavaletta       / przejdź do → Cavaletta


Cervo       / przejdź do → Cervo


Cicala       / przejdź do → Cicala


Clava       / przejdź do → Clava


Cocciniglia       / przejdź do → Cocciniglia


Columbrina       / przejdź do → Columbrina


Daino       / przejdź do → Daino


Egeria       / przejdź do → Egeria


Euridice       / przejdź do → Euridice


Grillo       / przejdź do → Grillo


Libellula       / przejdź do → Libellula


Lucciola       / przejdź do → Lucciola


Maggiolino       / przejdź do → Maggiolino


Marangone       / przejdź do → Marangone


Melpomene       / przejdź do → Melpomene


Renna       / przejdź do → Renna


Scure       / przejdź do → Scure


Spingarda       / przejdź do → Spingarda


Stambecco       / przejdź do → Stambecco


Strolaga       / przejdź do → Strolaga


Tersicore       / przejdź do → Tersicore


Tuffetto       / przejdź do → Tuffetto


Zagaglia       / przejdź do → Zagaglia


3 okręty       / przejdź do → 3 okręty


typ francuski Elan, korweta

FR 51       / przejdź do → FR 51


FR 52       / przejdź do → FR 52


FR 54       / przejdź do → FR 54


FR 55       / przejdź do → FR 55


typ francuski Chamois, korweta

FR 53       / przejdź do → FR 53


typ brytyjski stary 1902, dozorowiec

Palmaiola       / przejdź do → Palmaiola


typ brytyjski stary 1913, dozorowiec

Valoroso       / przejdź do → Valoroso


typ japoński stary 1912, dozorowiec

Alula       / przejdź do → Alula


Cirene       / przejdź do → Cirene


Porto Corsini       / przejdź do → Porto Corsini


Rimini       / przejdź do → Rimini


typ niemiecki stary 1924, dozorowiec

Giovanni Berta       / przejdź do → Giovanni Berta


Giuseppe Biglieri       / przejdź do → Giuseppe Biglieri


Mario Sonzini (Tramaglio)       / przejdź do → Mario Sonzini (Tramaglio)


Pellegrino Matteucci       / przejdź do → Pellegrino Matteucci


typ Ernesto Giovannini, dozorowiec

Ernesto Giovannini       / przejdź do → Ernesto Giovannini


typ niemiecki M stary, dozorowiec

Eso / eks Jugosławia .04.1941: Sokol, stawiacz min       / przejdź do → Eso


Oriole / eks Jugosławia .04.1941: Labud, stawiacz min       / przejdź do → Oriole


Selve / eks Jugosławia .04.1941: Galeb, stawiacz min       / przejdź do → Selve


Unie / eks Jugosławia .04.1941: Kobae, stawiacz min       / przejdź do → Unie


Vergarda / eks Jugosławia .04.1941: Orao, stawiacz min       / przejdź do → Vergarda


Zirona / eks Jugosławia .04.1941: Jastreb, stawiacz min       / przejdź do → Zirona


typ jugosławiański Bieli Orao, dozorowiec

Zagabria / eks Jugosławia .04.1941: Beli Orao, korweta       / przejdź do → Zagabria


typ niemiecki M stary, stawiacz min

Crotone       / przejdź do → Crotone


Vieste       / przejdź do → Vieste


typ Fasana, stawiacz min

Buccari       / przejdź do → Buccari


Durazzo       / przejdź do → Durazzo


Fasana       / przejdź do → Fasana


Pelagosa       / przejdź do → Pelagosa


typ Ostia, stawiacz min

Azio       / przejdź do → Azio


Legnano       / przejdź do → Legnano


Lepanto       / przejdź do → Lepanto


Ostia       / przejdź do → Ostia

Zatopiony 08.04.1941, Massaua, samozatopienie.

typ Maestrale, fregata rakietowa       / przejdź do → typ Maestrale, fregata rakietowa


Aliseo       F 574       / przejdź do → Aliseo
Rozpoczęcie budowy 26.02.1980. Wodowanie 29.10.1982. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 20.09.1983.

Espero       F 576       / przejdź do → Espero
Rozpoczęcie budowy 01.08.1982. Wodowanie 19.11.1983. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 04.05.1985.

Euro       F 575       / przejdź do → Euro
Rozpoczęcie budowy 15.04.1981. Wodowanie 25.03.1983. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 07.04.1984.

Grecale       F 571       / przejdź do → Grecale
Rozpoczęcie budowy 21.03.1979. Wodowanie 12.09.1981. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 05.02.1983.

Libeccio       F 572       / przejdź do → Libeccio
Rozpoczęcie budowy 01.08.1979. Wodowanie 07.09.1981. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 05.02.1983.

Maestrale       F 570       / przejdź do → Maestrale
Rozpoczęcie budowy 08.03.1978. Wodowanie 02.02.1981. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 07.03.1982.

Scirocco       F 573       / przejdź do → Scirocco
Rozpoczęcie budowy 26.02.1980. Wodowanie 17.04.1982. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 20.09.1983.

Zeffiro       F 577       / przejdź do → Zeffiro
Rozpoczęcie budowy 15.03.1983. Wodowanie 19.05.1984. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 04.05.1985.

typ Todaro (typ niemiecki 212A), okręt podwodny

Pietro Venuti       S 528       / przejdź do → Pietro Venuti
Rozpoczęcie budowy 09.12.2009. Wodowanie 09.10.2014. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 06.07.2016.

Romeo Romei       S 529       / przejdź do → Romeo Romei
Rozpoczęcie budowy 2012. Wodowanie 04.07.2015. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 11.05.2017.

Salvatore Todaro       S 526       / przejdź do → Salvatore Todaro
Rozpoczęcie budowy 03.07.1999. Wodowanie 06.11.2003. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 29.03.2006.

Scirè       S 527       / przejdź do → Scirè
Rozpoczęcie budowy 27.05.2000. Wodowanie 18.12.2004. Przyjęcie do służby (podniesienie bandery) 19.02.2007.

2 okręty       / przejdź do → 2 okręty



VIDEO-GALERIA

© 1998-2018, Jurek
Strona może używać informacji przechowywanych w pikach cookies w celach identyfikacji sesji użytkownika, analizy statystycznej oraz przechowywania informacji o logowaniu i korzystaniu z zastrzeżonych zasobów. Pliki cookies mogą stosować zewnętrzne systemy rekamowe zamieszczone na stronie. Rodzaj informacji przechowywanych w tych plikach możliwy jest do analizy przez ich podgląd w przeglądarce internetowej. Jeżeli zasady funkcjonowania pików tego typu może narazić Twoją prywatność możesz wyłączyć zapisywanie tych plików na dysku w ustawieniach przeglądarki, użyć dodatkowych programów i skryptów blokujących te pliki lub zrezygnować z korzystania z tego serwisu. Sposób podglądu, edycji i usuwania cookies zależny jest od rodzaju przeglądarki - zapoznaj się z funkcjonowaniem tych opcji lub poproś o pomoc twórcę programu.